Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 14.12.2018, 03:45

Загальноосвітня школа
І-ІІІ ступеня №10
м. Ковеля

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 97
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Квітень » 23 » Тиждень охорони праці
10:42
Тиждень охорони праці

План

заходів з підготовки та проведення в ЗОШ І-ІІІ ступеня № 10 м.Ковеля

23-27 квітня 2018 року Тижня охорони праці під девізом

«Захищене і здорове покоління»

 

з/п

Зміст заходів

Термін

виконання

Відповідальні за

виконання

1

Розміщення на веб-сайті анонсу про підготовку до відзначення у 2018 р.  Дня охорони праці в установі.

Квітень

Крупіч Н.В.

2

Проведення комплексного обстеження стану безпеки життєдіяльності та охорони праці в установі.

Квітень

Котович Г.І.

3

Провести тематичні виховні  години, уроки з питань безпеки та гігієни праці «28 квітня – Всесвітній  день охорони праці», «Захищене і здорове покоління» з обов’язковою реєстрацією у класному журналі.

Квітень

Класні керівники

1-11 класів, учителі основ здоров’я – Волосюк В.В., Білінська О.І.,

Грищук М.В.

4

Оформити тематичний інформаційний вісник «28 квітня – Всесвітній  день охорони праці», «Захищене і здорове покоління».

Квітень

Лукашук С.С.,

Войтюк В.Д.,

Деркач Т.В.

5

Організувати та провести  зустрічі-екскурсії для учнів на підприємства міста з метою виховання  промислової безпеки та охорони праці.

Квітень – червень

Класні керівники

1-11 класів

6

Виставка дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей».

Квітень-травень

Класні керівники

1-4 класів, учитель

образотворчого мистецтва

Грищук М.В.

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За  даними  Міжнародної  організації  праці,  у  світі  541  мільйон  молодих  працівників  віком  15–24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В  Україні  працює  майже  кожен  третій  віком  від  15  до  24  років,  що  становить  понад  1  мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної  і  сильної  держави.  Реформи  освіти  та  охорони  здоров’я,  децентралізація  влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

В  Україні  інтереси  молодих  працівників  до  18  років  достатньою  мірою  захищені  нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Загалом  недобросовісні  роботодавці  намагаються  приховувати  дитячу  працю  на  власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 № 2022-III), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

За  результатами  державного  нагляду,  спрямованого  на  запобігання  економічній  експлуатації молоді,  зокрема  дітей,  виконанню  робіт,  небезпечних  для  їхнього  життя  і  здоров’я,  установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх  робочих місць.

Переглядів: 157 | Додав: School-10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2018
    uCoz